Анна Октябрь: На колекцію мене надихнула традиція дарувати подарунки

2

Ганна Жовтень – талановитий і прогресивний дизайнер, чия творчість отримала визнання європейських модних експертів. Не так давно колекція F/W 2013 бренду Anna October була успішно представлена в шоу-румах Парижа і Лондона, а тепер продається в Кувейті. Український глядач зможе побачити її вже 23 березня на Mercedes-Benz Kiev Fashion Days . Це вже четвертий показ Анни в рамках Тижня Моди. Підготовка до нього була ретельно спланована. І зараз дизайнер без зайвої метушні може присвятити свій час тому, щоб розповісти нам про свою колекцію.

«Перед показом я переживаю, але суєта-це не про мене».

Як виникла ідея створення вашої нової колекції?
На створення цієї колекції мене надихнула традиція дарувати подарунки. Зокрема, ювелірні прикраси. Адже золоті сережки-це те, що найчастіше дівчатка отримують від своїх мам ще в ранньому дитинстві. У нашій країні золото і срібло перетворили в кітчеві елементи, а мені захотілося піднести їх з іншого боку, показати ці матеріали в іншому ракурсі, створюючи більш чисті і елегантні образи.

Які кольори Ви використали?
Я використовувала багато блискучих матеріалів золотого і срібного кольору, вкраплення червоного, синього, темно-зеленого. Також чорний колір, який відображає більш зрілу бік образу, який я хочу донести.

Розкажіть про вибір тканин.
Вибір тканин-найулюбленіша частина моєї роботи. Для своїх колекцій я виробляю спеціальні тканини. Ця колекція не стала винятком. Матеріали, які я використовувала ми зробили у Франції. В основному це жаккард і парча.

І крім традиційних жаккардов, які в моїй колекції присутні в чорному кольорі, є жаккарди в смужку, розрізані лазером, для додання їм фактури бахроми. Також я використовувала блискучу бахрому, яка вже стала візитною карткою бренду, але в цій колекції з її допомогою я зробила більш складні силуети, з деталями з атласу і вовни. В цілому ця колекція більш складна і деталізована в плані тканин.


Цільова аудиторія бренду Anna October це…
Щасливі жінки.

А ви коли-небудь замислювалися над тим, щоб робити чоловічу лінію?
Я замислююся над цим тільки, коли мене про це запитують. Я вважаю, щоб займатися чоловічим одягом, її потрібно відчувати. Поки я захоплена жіночим одягом, і мені є куди рости в цьому напрямку. Але я впевнена, що рано чи пізно я почну робити одяг і для чоловіків.

В чому ви знаходите своє натхнення ?
Я знаходжу натхнення в роботах художників, режисерів і музикантів, у всьому, що я бачу навколо. Є окремі художники, особи, які надихають мене своїм способом мислення, це дає мені посил до розвитку своїх ідей в новому руслі. Останнім часом я почала багато читати, зокрема книги написані про метод художнього пошуку, мені цікаво як можна розвивати свої ідеї — зараз я шукаю свій творчий метод.
Яким було найяскравіше враження від участі в Fashion Scout в рамках Paris Fashion Week?
Це прихід байєрів, які відразу розмістили замовлення на мою колекцію. Це, звичайно, найяскравіше враження з професійної точки зору. Дуже яскрава і запам’ятовується для мене було знайомство з фотографом Стефаном Фежером. Він розповів про роботу з Карін Ройтфельд, Карлом Лагерфельдом. Спілкування з ним мене дуже зарядило бажанням продовжувати свої творчі пошуки і роботу. Також було дуже здорово потрапити на бал Карін Ройтфельд.

Розкажіть про ваші успіхи в плані продажів.
Ще з минулого сезону мою колекцію закупили баєри з Кувейту. Тепер мої речі продаються в новому магазині в Кувейті, поряд з такими брендами як J W Anderson, Ann Sofie Back, Josh Goot.
На нашій новій зустрічі в Fashion Scout Showroom в Парижі вони вже замовили мою нову зимову колекцію, яка буде представлена на MBKFD.

Який головний досвід ви отримали від участі в MBKFD?
Mercedes-Benz Kiev Fashion Days-це велика підтримка для мене, я дуже вдячна їм за можливість брати участь у цьому міжнародному подію, яка приносить мені велике прес охоплення. Як відомо, публікація у пресі позитивно впливає на продажі. Баєри, безумовно, цим цікавляться. Те, що я отримую після показів на MBKFD, незаперечно корисно для розвитку мого бренду і бізнесу.
Будете чимось дивуватимуть українського глядача на майбутньому показі?
У своїх попередніх показах я використовувала ефект туману, лазери. Зараз я б хотіла без цього, але завдяки дуже крутий музиці і грамотній постановці, створити відчуття свята. І зробити показ енергійним і незабутнім.

На які покази MBKFD підете з великим задоволенням?
Мені цікаво подивитися колекції Саші Каневського, Юлі Паскаль, Антона Белінського,Costum National.

Розкажіть, будь ласка, про ваших найближчих планах.
Зараз я планую реорганізацію свого бренду і виробництва в бік розширення. А також ми починаємо один цікаві дизайнерський проект, пов’язані з Одесою. Незабаром я зможу розкрити секрет, що це буде! І, звичайно, я вже почала роботу над новою колекцією SS14 — у наступному сезоні я хочу зробити дуже особливу колекцію!

Текст: Катя Ки

low fat dog food

Фотограф: Максим Финогеев

jfdghjhthit45