Книга La Belle Époque (MetPublications)

1

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • VKontakte

Департамент музею Metropolitan, The Costume Institute, відкрив доступ до більшості своїх неймовірних архівів. Сайт MetPublications вже надав для скачування багато видань, а частина книг поки доступні тільки для перегляду. Протягом декількох тижнів наш сайт буде публікувати превью і анотації до найбільш цікавим виданням музею Metropolitan в області моди та історії костюма.

Сьогодні ми розповідаємо про книзі «La Belle Époque», авторами якої є Філліп Джуліан і Діана Вриланд.

«Прекрасна Епоха» з мрії втілилася в реальність у другій половині дев’ятнадцятого століття завдяки грандіозним планам Наполеона III і барона Османа, які хотіли перетворити Париж. Філіп Джуліан, автор есе в книзі, визначає період Прекрасної Епохи з 1900 по 1914 рік, але Діана Вриланд стверджує, що дух La Belle Époque почав розвиватися набагато раніше.

Париж став центром дії. Жодне місто в світі ще не було так добре підготовлений, щоб приймати світ, і зробив це. Царі, імператори, королі, махараджі і князі; гратены і нувориші, багаті спадкоємці та європейські банкіри, анархісти і злодії – весь світ стікався річкою в цей чудовий і славне місто.

«Місто вогнів» – так називали Париж. Плямисті тіні каштанів на широких бульварах і нескінченно тягнуться авеню. Чудові коні, блискучі і розкішні. Їх власники, які сидять у вишуканих екіпажах, показують зухвалі особи з-під милих парасольок. Кафе під відкритим небом і затишні ресторанчики, оточені деревами в Булонському лісі. Булонський ліс, куди дітей беруть з собою на чай, одягають в мережива і оксамит, де відомі гедонистки-демимонды, симпатичні кокетки, шанобливі дами і багаті люди, які підтримують їх, стікаються у вечірній час, поринаючи в море пишноти з хутра, парфуму, тонких рукавичок і величезних капелюхів. Це був час, коли жінки вперше обідали в ресторанах, і так як вперше вони були настільки публічним, завжди носили капелюхи.

Ох, як багато всього відбувалося в той час…

Скачати книгу можна тут.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • VKontakte