Великий Гетсбі: наскільки новий фільм близький до книги

2

16 травня в прокаті стартує, мабуть, сама довгоочікувана прем’єра цього року – «Великий Гетсбі». Нагадаємо, що картина, знята за однойменною книгою Френсіса Скотта Фіцджеральда, оповідає історію кохання Джея Гетсбі і Дейзі Б’юкенен. Головні ролі у фільмі виконали Леонардо Дікапріо, Кері Малліган, Тобі Магуайер та інші. Костюми для фільму створила Міучча Прада. Prada працювали з художником по костюмах Кетрін Мартін, створивши понад 40 образів для фільму, кожен з яких натхненний стилем подіумних речей з архівів Prada і Miu Miu.

Завдяки трейлерів, які мало не щотижня з’являються в мережі, ми можемо зробити висновок, що режисер картини Баз Лурман дуже точно передає сюжет однойменної книги.

_____________________________

— Я хочу вам трохи розповісти про своє життя. А то ви можете бог знає що уявити, наслухавшись різних пліток.
Значить, для нього не були секретом химерні звинувачення, додавали пікантності розмов в його віталень.
— Все, що ви від мене почуєте, — свята правда. — Він енергійно змахнув рукою, як би закликаючи карає правицю провидіння бути напоготові. — Я народився на Середньому Заході в багатій родині, з якої тепер вже нікого немає в живих. Виріс я в Америці, але потім поїхав вчитися в Оксфорд — за сімейною традицією. Кілька поколінь моїх предків навчалися в Оксфорді.

_____________________________

До сьомої години оркестр вже на місцях — не які-небудь жалюгідні півдюжини музикантів, а повний склад: і гобої, і тромбони, і саксофони, і альти, і корнет-а-пістони, і флейти-пікколо, і великі і малі барабани. Прийшли вже з пляжу останні купальники і переодягаються нагорі; вздовж під’їзної алеї по п’ять у ряд стоять машини гостей з Нью-Йорка, а в залах, у вітальнях, на верандах, вже запестревших всіма кольорами веселки, можна побачити голови, стрижені за останньою примхи моди, і шалі, які не снилися навіть кастильским сеньоритам. Бар працює щосили, а по саду там і сям пропливають підноси з коктейлями, наповнюючи ароматами повітря, вже дзвінкий від сміху й розмов, пліток, перерваних на півслові, завязывающихся знайомств, які через хвилину будуть забуті, і палких взаємних привітань дам, ніколи і по імені один одного не знали.

_____________________________

— Не може бути, щоб ви не знали Гетсбі.
— Гетсбі? — запитала Дезі. — Який це Гетсбі?
Я хотів було сказати, що це мій найближчий сусід, але тут доповіли, що їсти подано…

_____________________________

…з вітальні долинуло якесь сдавленное бормотанье, обривок сміху, і негайно ж неприродно високо й дзвінко пролунав голос Дезі:
— Мені, право, дуже приємно, що ми зустрілися знову.
Знову пауза, що тривала до неможливості…

_____________________________

— Ви занадто багато від неї хочете, — ризикнув я зауважити — не Можна повернути минуле.
— Не можна повернути минуле? — недовірливо вигукнув він. — Чому не можна? Можна!