Анастасія Мозгова: про пригоди CoSTUME NATIONAL в Києві

4

Ось вже третій сезон поспіль я супроводжую іноземних гостей в рамках міжнародного тижня моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. І незважаючи на те, що інших обов’язків стає все більше, робота з гостями залишається улюбленою. Чи То доля, чи то збіг, але всі три сезони мені трапляються італійці. Рік тому я супроводжувала Олену Бару з Vogue Italia і fashion-редактора Design42Day, PR-фрілансера Condè Nast – Лауру Фьюзо, в наступному сезоні знову Лауру і засновника Not Just A Label – Стефана Сігеля. Крім того, нам постійно складали компанію засновник блогу Livincool – Емануель Д ‘ Анджело і стиліст Vogue Italia – Алессандро Буззи. Мене рятував не італієць Мартін Робертс, засновник Fashion Scout. Загалом, я жартувала, що англійської мало, і треба братися за італійський, а виявилося, що жартувала не даремно! Точніше, даремно тільки жартувала, таки варто було братися за нову мову, адже в новому сезоні мені знову випала удача супроводжуватиме італійських гостей, а саме – команду бренду CoSTUME NATIONAL.
iphone spy

На Mercedes-Benz Kiev Fashion Days кожен гість дуже важливий, але завжди є певні пріоритети. Так от, в цьому сезоні команда CoSTUME NATIONAL і, зокрема, його засновник Енніо Капаза було завданням №1. Команда складалася з 5 осіб: Памела, Олена, Шарлотта, Паскуале і Антон, син Енніо. На жаль, сам містер Капаза так і не доїхав до Києва з-за сніжної бурі, але все ще попереду. Можу сказати, що цей сезон для мене був найскладнішим з тієї причини, що працювати з п’ятьма людьми одночасно дуже і дуже непросто. Бажання використовувати італійський набагато частіше англійської зі сторони моїх «підопічних» ускладнювало все ще більше. Незважаючи на це я встигала поспілкуватися з ще незнайомими мені гостями. Наприклад, Еліс Пфайффер, про яку я також могла б дуже довго говорити. У перший вечір Олена розповіла, що працює в CoSTUME NATIONAL всього 2 роки, але вони вже дали їй дуже багато. За її словами, їй дуже пощастило потрапити в настільки велику і серйозну компанію практично без досвіду роботи. Коли я запитала у Антона, що він робить з командою CoSTUME NATIONAL, він відповів, що намагається довести собі і всім іншим, що він не ледар. Цікаво було слухати історії про те, як батько приводив його в студію в зовсім юному віці і просив зробити пару начерків взуття. Антон каже, що навряд чи зможе продовжити сімейну справу, але і продавати його явно не став би. Як не крути, а вірність сім’ї і сімейних традицій, звична для італійців, проглядається дуже чітко. Не кожен день випадає можливість поспілкуватися з кимось, чий батько вже 30 років успішно працює над власним брендом, тому у мене була ціла купа питань до Антона, але в підсумку, розмову ми звели до того, чому він збирається змінити психологію на філософію, і з якої причини йому пощастило більше, ніж його молодшій сестрі. Це не fashion, але цікаво! На наступний день ми відправилися на кастинг. Присутність кастинг-директора Mercedes-Benz Kiev Fashion Days – Наді Шаповал відчутно полегшить цей процес. Після – команда поділилася зі мною своєю думкою з приводу українок. За їх словами, вони надто «красиві» (а таке можливо?,- подумала я). Малося на увазі, що для своїх показів Енніо Капаза зазвичай відбирає набагато менше жіночних моделей з грубими рисами обличчя. Ну що ж, на цей раз довелося обходитися нашими, «занадто гарними».

Не можу не сказати і про те, наскільки люди серйозно ставляться до своєї роботи. Вранці кастинг? Значить в ніч перед цим ніяких клубів. Немає часу на повноцінний обід? Сендвічі з найближчого бару зійдуть, лише б встигнути провести примірку! «Справі час, а потісі – годину», – як говориться.

Також цікаво було в черговий раз переконатися в крайній стереотипності того, як іноземці уявляють собі країни Східної Європи: сніг круглий рік, горілка, ведмеді. Всі прилетіли в четвер і здивувалися, що на вулиці не так холодно, як вони очікували. Коли в п’ятницю нас замело, подібні коментарі змінилися на «невже сніг для вас проблема?». Наші гості не могли повірити в те, що така погода для нас такий же сюрприз, як і для них, і що це таки проблема, і що ми до такого дійсно не звикли. Енніо Капаза повинен був прилетіти в суботу. Його графік був розписаний похвилинно: зустрічі з баєрами, інтерв’ю, лекція, репетиції. Але є, як мінімум один фактор, на який всесильна команда Mercedes-Benz Kiev Fashion Days вплинути не могла – погода, «завдяки» якій аеропорт тимчасово припинив роботу. До речі, Алессандро Буззи і Мартін Робертс знову приїхали в Київ і скуштували наш маленький апокаліпсис щосили. Саме з ними мені довелося «насолодитися» прогулянкою в сніжну бурю, від якої нас врятував старий добрий метрополітен.

У будь-якому разі, всі сили були кинуті на те, щоб відпрацювати 2 дні за 1. Хто провів неділю в Mercedes-Benz Fasion Palace, той знає, що все вдалося!
Показ пройшов. Команда залишилася задоволена. Антон Капаза вийшов на уклін замість свого батька, що не так вже й незвично для нього, адже він також працює моделлю для чоловічої лінії CoSTUME NATIONAL. Всі зітхнули з полегшенням, сезон закритий!
Як на мене, Mercedes-Benz Kiev Fashion Days не можна було б завершити крутіше! З іншого боку, я впевнена, що наступний сезон буде ще краще, а потім ще і ще! Інакше ніяк, адже це Mercedes-Benz Kiev Fashion Days, а за словами креативного директора London College of Fashion Тоні Гленвілла «тут організатори поставили собі неабияку планку, і гідно дотримуються її рівня». До речі, Тоні – це взагалі окрема розмова. З ним можна говорити вічно, але про нього буде пост трохи пізніше і не мій! Після чергового сезону відчуваєш неземну втому і нестримну енергію одночасно! Show must go on, – такий девіз Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. Відразу після закінчення – починається підготовка до нового сезону, який ми всі вже з нетерпінням чекаємо, так само як і ви, адже правда?
zp8497586rq