Яся Хоменко: Це буде не показ, а навіть крутіше – презентація!

5

Яся Хоменко, яка в 2012 році перемогла у категорії кращий «fashion-дизайнер» в рамках конкурсу Bazaar Fashion Forward, не зупиняється у творчих пошуках і вже через кілька днів презентує нову колекцію свого бренду на тижні моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. Стиль марки – це іронічність, мультипикационность і гра, тому очікувати від дизайнерської лабораторії RCR KHOMENKO можна мінімум чогось незвичайного!

do betta fish sleep
Яся Хоменко

Яким буде ваш показ?

Це буде не показ, а навіть крутіше – презентація! У мене є можливість втілити свою давню мрію по постановці і сценографії. Буде показаний процес поклоніння культу, своєрідний ритуал. Інсталяція шоу-руму – теж частина цього дійства.

В який момент народилася колекція?

Напевно коли музика Іми Сумак наклалася на принт Кита Харринга в моїй кімнаті!

У колекції є назва? Яка закладена ідея?

Я не сильно люблю давати назви колекцій – аж надто багато замішано в них все одночасно. Ось зараз я вирішила покопатися в людському бажанні культивувати все підряд і що попало, бажання бути як усі, і при цьому виділятися. Я також вирішила згадати речі, які я знаходила в батьківському гардеробі, коли була маленька.

Які домінують фасони?

Це безрозмірні сукні, плащі, комбінезони, щось настільки безпечне, як рідний дім, і настільки практичне, як робоча сорочка, те, без чого ти не можеш уявити свій гардероб, залишаючи своє місто чи країну. Ми бачимо бездоганна якість швів і обробки матеріалу, а також чистоту ліній крою. Насправді, ця колекція буде для мене новинкою, тому що це незвичайна для мене форма. Я вперше зроблю речі, в яких би я змогла ходити щодня. Моя попередня одяг – вона більш «лялькова», салонна, для певної події. А зараз я хотіла зробити що-небудь на кожен день. Я знаю, що якщо я не продам колекцію, я буду носити все сама, і взагалі не пошкодую про це.

Які кольори колекції?

Ми знову бачимо багато фарб – це синій-електрик, червоний, фіолетовий, білий. Гра з кольором – це моя життєва гра, я просто не можу без цього.

Колекція F/W 2013

Які тканини? Як завжди, переважають натуральні?

В основному це хлопки (сорочкові, костюмні) і органза. Мені навіть пощастило натрапити на приголомшливу бавовняну плащовку в Польщі. Пам’ятаю, як я її тягнула в рюкзаку з магазину в іншій частині Варшави (вирішила купити 40 м для запасу), але були моменти, коли хотілося її просто викинути під деревом. Але я довезла!

У ваших колекціях дійсно багато уваги приділено тканин, з чим це пов’язано?

Я люблю колекціонувати тканини, у мене їх дуже багато. Велике задоволення я отримую від їх пошуку, багато купую на українських і зарубіжних секондах. Коли я бачу, що тканина сама починає диктувати якусь тему, я комбіную її з іншими. Мене дуже надихають тканини. Завжди є основна тканина, яку я знаходжу першої, а потім я шукаю їй «родичів», і вже виникає якась історія.

Чи будуть використані в колекції незвичайні епатажні атрибути, як, наприклад, в минулому – пластикові літери на обличчі моделей або ж хитромудрі зачіски?

Так. Я планую відігратися на макіяжі! Дуже багато зошитів, блокнотів і просто під руку потрапили листів постраждало в пошуках потрібних пропорцій і квітів. Це дуже непросте завдання – вплести макіяж в сюжетну лінію вистави, змушуючи мейк підкреслювати і посилювати ефект шоу.

Колекція F/W 2013

Присутні новаторські для вас рішення в колекції (крій, якісь елементи або ж стиль в загальному)?

Для мене було викликом раз і на завжди розібратися з рукавом реглан – не властивим для мене видом крою. Я пам’ятаю зимові вечори, коли він мене все-таки перемагав і змушував прокидатися на наступний день ні світ ні зоря, продовжуючи боротьбу! Бували моменти, коли я готувала викрійки кравцем, і, приносячи їх в черговий раз, сама плуталася в лекалах. Також мені було цікаво пограти з силуетом – речі oversize ніколи не викликали у мене такого страху, як зараз.

Яка музика буде супроводжувати показ?

Якщо все буде добре, то ви, швидше за все, почуєте хор.

Для якої публіки призначена колекція?

В даному випадку мені здається, що колекція не має чітких вікових обмежень. Я бачу ці сукні на маленьких школярок, так і на їх серйозних бабусь, які володіють заводами. Головне, що я хочу передати і донести – це жага до життя!

Закінчитися показ. Що входити далі у ваші професійні плани? Якісь проекти, співпраця з магазинами?

Потрібно відзняти лукбуки і рекламні кампанії, переговорити з магазинами, з’їздити нарешті на стажування і ще багато чого. Про все розповім як тільки, так відразу. А то все одразу якось не цікаво!

Є у Вас дизайнерські забобони?

Не сильно поширюватися про плани, особливо до їх затвердження (сміється).

Чому вибрали для презентації своїх колекцій саме подіум Mercedes-Benz Kiev Fashion Days?

Mercedes-Benz Kiev Fashion Days – це майданчик моїх однодумців. Тут не тільки найцінніша закордонна публіка, але і б’є фонтаном кров молодих співвітчизників! Кожен сезон останні приготування зміщуються на нічний час для того, щоб встигнути відвідати лекції експертів і покази друзів.

Ваші очікування від Mercedes-Benz Kiev Fashion Days?

Багато гостей, гучні вечірки, цікаві речі, і, сподіваюся, – багато натхнення для подальшої роботи!

Текст: Анастасія Червоний

Фото: Яна Токарчук
jfdghjhthit45