Ганна Коломієць: Мої вбрання сподобалися б Тіму Бартону

4

Наймолодший український дизайнер Анна Коломоєць сьогодні гідно конкурує з більш зрілими колегами. В 16, представивши свою першу колекцію на малому подіумі тижня моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days, Аня відразу звернула на себе увагу журналістів з італійського Vogue. У 17 років вона вже представляє свої колекції в Лондоні в рамках Fashion Scout. У цьому сезоні вона презентує свою колекцію на великому подіумі тижня моди Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. Про своєї нової колекції і успіху в юному віці, Ганна розповіла «Тижня моди» в інтерв’ю.

 Як ставишся до речей, які ти створюєш? Як продажу?

Я закохуюся в кожну річ, яку створюю і мені дуже складно з нею розлучитися. Якщо я буду продавати одяг, то тільки роблячи хоча б мінімальний тираж. Так прямо з подіуму я не можу продати речі, розумію, що це трохи нерозумно, але поки це так.

Ти сама відшиваєш деякі речі з колекції?

Я особисто контролюю кожен етап і перебуваю в ательє цілодобово, благо власниця ательє Маша Никифоровская ще і є мої м директором. Я багато чому навчилася саме в процесі створення своєї вже четвертою колекції, набагато більше, ніж, скажімо в коледжі КНУТД, в якому навчаюся. При створенні речі я кажу як і що поправити, ми працюємо над однією річчю довго, оскільки деякі з них досить складного крою. Контролюю весь процес.

Як проходять ідеї створення ескізів?

Від етапу створення ескізів до остаточного отшива відбуваються деякі зміни, багато доробляється, удосконалюється, і річ виходить як би інша, але крута. Я придумую ескізи довго і вдосконалюю їх в основному в процесі пошиття.

Але ж встигаєш від сезону до сезону створити колекцію. Як ти розраховуєш?

Я працюю по натхненню. На цей раз я включила мультики Тіма Бартона і була вражена його графікою, сценарієм, світом. Я зрозуміла, що повинна створити такі сукні, які б Тім Бартон задіяв у своїх фільмах, це повинно бути щось казкове і цікаве.

Створення колекції навіяно мультфільмами та казками?

Так. Наприклад, деяка одяг створена під враженням від мультфільму «Аліса в країні чудес» або «Труп нареченої». До речі, вся колекція буде доповнено крутими прикрасами.

Ми вже бачили кілька речей з колекції, які були представлені на Fashion Scout. Що скажеш з цього приводу?

Там було представлено лише 7 луків, а інші речі допрацьовуються.

Є конкретні пропозиції від баєрів після Fashion Scout?

Ми ведемо листування з ними, про нас почали писати британські та італійські VOGUE і GLAMOUR, багато зарубіжних блогерів.

 Критики retoxmagazine.com пишуть, що в колекції багато білого кольору і одяг виходить в зимовій колекції дуже однотонно. Що скажеш?

Я впевнена, що задіяла білий колір вірно, адже, якщо б його не було, то колекція вийшла б зовсім інша. Люди, які бачать показ з боку, можуть неправильно зрозуміти.

На яку вікову категорію розрахована колекція?

Я шию те, що хотіла б сама носити. Дівчинка повинна бути божевільною, любити моду і казки. Не така, яка бігає за хлопцями або хоче їм сподобатися, багато з ними тусується, а така, за якої всі хлопчики бігають самі, а вона живе у своїх казках.

Які будуть аксесуари? Громіздкі і важкі або ніжні та дівчачі?

Всі будуть в шоці.

Які тканини використовуєш у своїй новій колекції?

Шкіра, кожзам, штучне хутро, шовк, замша – взагалі величезна різноманітність тканин. І багато тканини закупили з запасом, так що зможемо відшити тираж.

У минулому сезоні показ закрила Настя Портна з піснею. Чи буде в цьому році щось незвичайне?

Сама колекція буде яскрава і зухвалий. Вона буде представлена блоками, де кожна частина буде різна. Створиться враження перегляду фільму або мультфільму.

Під яку музику відбуватиметься показ? Теж казкову?

Немає. Вважаю, що буде жива музика.

Так це і є особливість показу?

Можливо.

Присматриваешь магазини, в яких би хотіла продавати свої речі?

Звичайно. Але в ідеалі я мрію продавати свої речі в Європі.

ПРО MBKFD. Які покази плануєш відвідати?

Обов’язково хочу піти на покази запрошених європейських дизайнерів. А також практично на всі покази моїх друзів: Саші Каневського, Юлії Паскаль, Антона Белінського…

Кого вибираєш із зарубіжних дизайнерів?

Крістофер Кейн і Давид Кома. Ось з останнім я багато спілкувалася, коли він приїжджав на MBKFD в минулий сезон, я дивилася, як він готується до показу, як вибирає моделей, керує процесом. Я до нього підійшла, ми з ним багато чого обговорили. У підсумку він сказав, що головне у колекції – деталі. А в кінці так само додав, що чекає мене на стажуванні в Лондоні.

Давай відійдемо трохи від високої моди. Як ти ставишся до мас-маркету?

Багато чого мені тут подобається. Я ношу деякі речі. Висока мода – круто, але мас-маркет я люблю. У планах на цей сезон – створення капсульної колекції, яку я зроблю для масового виробництва. Вона, можливо, буде з особливими принтами.

Це означає, що в майбутньому у твоїй роботі можна побачити колекцію з цікавими принтами?

Так, звичайно. Багато ще побачите.

betta fish types

Текст: Марія Расптуная

jfdghjhthit45