Надя Шаповал: Кілька хвилин до шоу Marios Schwab

4

До показу Маріос Шваба залишилося кілька хвилин, весь вчорашній день був присвячений кастингу і примірці. Ситуація на кастингу мене, м’яко кажучи, вразила. Українська система модельних агентств працює неправильно і дуже застаріло.

Кожне агентство мріє мати як можна більше топ-моделей. На внутрішньому ринку – це престиж для агентства, популярність. Якщо ж у агентства є топ-моделі, які визнані закордоном – це великі гроші і, знову ж таки, престиж. Проблема нашого менталітету, що всі хочуть, але нічого не роблять. Дівчатка можуть поїхати попрацювати в Париж на півтора місяці (повірте, це не найкращий варіант) і повернутися з невиправданою зірковою хворобою. Модельне агентство може випадково отримати топ-модель, нічого при цьому не роблячи – відсоток удачі завжди є. Дівчинка просто вистрілює, і робить ім’я, а материнське агентство ліниво спочиває на лаврах у Києві. Що тут скажеш?

Моя ситуація в тому, що в 20 років я почала працювати усвідомлено і мій принцип був таким: «Якщо зараз всі думають, що я їм не підходжу, то в наступному сезоні дизайнери самі захочуть зі мною працювати». Всі захотіли, але через рік. Не без допомоги мого материнського агентства Faces. Це годинник зйомок в будь-яку погоду. Це терпіння на кастингах, співпраця з молодими фотографами, спроби знятися в будь-якому модному глянці. І зараз я можу працювати безкоштовно, якщо бачу цікаву роботу.

male betta fish

У чому ж проблема українських агентств, які відмовляються давати своїх моделей на кастинги таких показів, як Marios Schwab і Costume National? Невже в їх складах моделей є хоча б 20 відсотків дівчаток, які працювали з світовими дизайнерами? Чому кастинг на Залевського збирає більше дівчаток? Невже справа в цій мізерній оплаті?

Відкрию секрет. Ваших молодих дівчаток помітять саме так, як колись помітили мене. Їх почнуть знімати українські журнали (яких стало значно більше, порівняно з тим часом, коли я починала) тільки тоді, коли вони будуть ходити на таких показах. Адже всі модні редактори будуть на першому ряду. І саме вони можуть «закохатися» в дівчинку.

Прекрасно знаю, що ця система впаде. Тому що сьогодні на Marios Schwab ходять мої подруги – моделі, які працюють і заробляють закордоном. І вони відповіли на моє пряме запитання, чому вони сьогодні працюють зі мною безкоштовно. «Надя, це престижно.»

Дорогі менеджери і директори агентств, я бажаю вам тільки удачі. Але на удачу далеко не заїдеш. Популярність і успіх будується працею. Від якого ви увиливаете.

Хто хоче зробити собі ім’я, нікого не слухайте. Ідіть прямо і вперед.

Завтра на локації MBKFD на Московському проспекті в 11 ранку пройде кастинг на Costume National.
jfdghjhthit45